Pomnik dla bliskiej osobyGranitowe pomniki, od wielu lat, cieszą się dużym uznaniem. Są trwałe, solidne, nie niszczą się szybko, a ich różnorodne kolory i wzory sprawiają, że każdy wybierze odpowiedni nagrobek dla swojej bliskiej osoby.
Pomniki granitowe, są łatwe w pielęgnacji .Wystarczy je przetrzeć wilgotną ściereczką, aby całe zabrudzenie zniknęło. Zaleca się również przecieranie powierzchni płyty, nawilżoną w wodzie z octem ściereczką, by pomnik błyszczał, i nabrał blasku. Jaki jest koszt takiego pomnika, oraz jak go kupić? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni pomnik na grób bliskich.

Podczas wyboru nagrobka, bardzo ważne jest, wybranie odpowiedniego materiału. Choć na rynku spotkać się można z nagrobkami z granitu, marmuru, piaskowca, a nawet tworzywa sztucznego, ze względu na trwałość, piękny wygląd oraz możliwość indywidualnych projektów, zalecany jest zakup właśnie tych granitowych. W naszym klimacie, występują również kwaśne deszcze. Są one powodem niszczenia wielu materiałów, a jedynym, odpornym na te warunki kamieniem, jest właśnie granit.

Jakie są ceny nagrobków granitowych?

Granit, jak każdy kamień, jest materiałem, który wymaga nie tylko wydobycia, ale również obróbki. W zależności złoża, może różnić się kolorem, a jego jakość, bardzo się od siebie różnić. Podczas produkcji nagrobków, wykorzystywany jest tylko ten kamień, który spełnia określone wymogi, takie jak grubość czy kolor. To przede wszystkim, ma wpływ na cenę pomnika. Nagrobki, mogą mieć również różne kształty, elementy dekoracyjne oraz dodatki, które wykonywane są na indywidualne zamówienie klientów. Cena obejmuje również koszt ewentualnego transportu, a także montaż, co ma ogromny wpływ na cenę.

Ile zatem kosztuje pomnik nagrobny?

W przypadku nagrobków pojedynczych, ceny za nagrobki, wahają się od 4000 zł, do nawet 15000 zł . Niewiele więcej, kosztują pomniki nagrobne podwójne, bo tu ceny zaczynają się od 6000 zł, zaś w podobnej cenie, dostępne są płyty urnowe., których koszt, rozpoczyna się od 3000zł Cenny, różnią się w zależności od materiału, czasu realizacji oraz zakładu kamieniarskiego, który realizuje zlecenie. Przed zakupem, warto zatem ustalić szczegóły, oraz ustalić przybliżony koszt usługi.
Pomniki granitowe, to wysokiej jakości materiały, które przez długie lata, będą się pięknie prezentować. Po ich postawieniu, zdecydowanie łatwiej zadbać o przestrzeń wokół grobu, oraz o sam materiał. Wystarczy wilgotna ściereczka, by w parę chwil, porządnie wyczyścić pomnik, nadając mu blasku i pięknego wyglądu.