Naturalna pomoc, czyli niekonwencjonalne zabiegi


zabieg moksoterapii

Regularnie chodzisz do lekarza, nigdy nie omijasz wizyt u dentysty, starasz się prowadzić w miarę zdrowy styl życia, ale wciąż masz wrażenie, że Twoje ciało nie jest w idealnej formie? Być może to dobra pora, by odwiedzić gabinet medycyny naturalnej. W tego rodzaju miejscu możesz się zdiagnozować wykonując biorezonans i poddać szeregowi zabiegów, jak choćby moksoterapia czy masaż limfatyczny.

Medycyna naturalna na wysokim poziomie

Niektórzy z nas podchodzą z nieufnością do samego hasła „medycyna naturalna”, jednak robią to całkowicie niepotrzebnie. Dziś w renomowanym gabinecie spotkamy specjalistów z wieloletnią praktyką, naprawdę dużo wiedzą z zakresu medycyny informacyjnej, a czasami nawet o wykształceniu w kierunku medycznym. Ekspertów, którzy po prostu skupili się na praktykach medycznych opartych na tysiącletnich tradycyjnych systemach medycyny, których skuteczność jest dziś powoli potwierdzana naukowo.

Na siedzącą pracę i nadmiar stresu masaż limfatyczny

Głównie siedząca praca i dużo stresu mogą wpływać na pogorszenie ogólnej kondycji naszego organizmu. W poprawieniu jej może nam pomóc masaż limfatyczny, który równomiernym rozprowadza płyn limfatyczny w ciele, usuwa i zapobiega obrzękom i zatrzymywaniu się wody w tkankach. Przyśpiesza także regenerację po wysiłku i wpływa na wygląd skóry. Często spotkać się można z masażem limfatycznym ukierunkowanym na samą twarz, który bardzo sobie cenią panie.

Moksoterapia lepszą wersją akupunktury

Kolejną wartą wypróbowania praktyką medyczną jest moksoterapia, która polega na traktowaniu ciepłem odpowiednich punktów na ciele, tych samych, które są nakłuwane podczas akupunktury. Do zabiegu tego używana jest moksa, stąd nazwa tejże terapii. Zabieg ten wywodzi się z medycyny chińskiej i jest świetną alternatywą dla osób, które boją się igieł. Jeśli zainteresuje nas ten akurat zabieg, to warto wiedzieć, że znakomita moksoterapia w Poznaniu jest oferowana przez gabinet INNmed.