Doradca finansowy a kredyty


pomoc doradcy przy kredytach

Bardzo wiele osób w swoim życiu będzie chciało, bądź już wzięło kredyt. To całkiem normalna sytuacja i co by nie powiedzieć, tak wygląda sytuacja życiowa milionów naszych rodaków. Niektórzy biorą kredyt hipoteczny na mieszkanie, a kolejni kredyt na samochód lub większą czy mniejszą inwestycję, na które nie mają własnych środków pieniężnych. Każda osoba rozważająca tego rodzaju zobowiązanie może czy nawet powinna skorzystać z doradztwa jakie oferuje doradca finansowy czy mówiąc inaczej kredytowy.

Coraz więcej osób decyduje się na na kredyt hipoteczny. Taki kredyt od normalnego kredytu różni się tym, że bank udzieli nam kredytu hipotecznego tylko wtedy, gdy będzie niemal pewny, że uda się nam go w całości spłacić. Wydaje się to bardzo uciążliwe dla klienta, jednak od strony banku jest to całkowicie zrozumiałe. Kto dałby komuś nawet kilkaset tysięcy złoty bez gwarancji, że mu się to zwróci?

Przy braniu kredytu hipotecznego warto zwrócić uwagę na kwotę. Do tego na przykład przyda się nam doradca finansowy, który pomoże nam zdobyć określoną kwotę, potrzebną na nasze przedsięwzięcie. Ustalimy z nią jaka to kwota, a ona sprawdzi naszą zdolność kredytową i zobaczy czy jest to kwota do otrzymania, w którymś z banków. Jeśli tak, to można przystąpić do ustalenia wysokości rat i co równoznaczne z tym, długości spłaty zobowiązania kredytowego. Jeśli nie, to musimy rozważyć czy kwota jaką możemy maksymalnie uzyskać będzie wystarczająca jeśli okroimy trochę nasze plany inwestycyjne. Gdy uznamy, że nie, to chyba trzeba się wstrzymać z braniem kredytu, który niewiele nam pomoże.
Oferta godna Twojej uwagi: Doradca Finansowy Monika Rytel Kredyty Białystok

Jak już zwróciliśmy uwagę na aspekt, jakim jest zdolność kredytowa, czyli prawdopodobieństwo spłacenia kredytu przez nas, to czas napisać od czego zależy owa zdolność kredytowa. Przede wszystkim od dochodów. One są najważniejsze, i bank zwraca na nie największą uwagę. Jednak nie tylko, ponieważ dla banku ważne są również takie sprawy jak:
forma zatrudnienia, staż pracy, stan cywilny, miesięczne wydatki i liczba osób na utrzymaniu, firma, w której pracujemy, historię kredytową i zadłużenia komornicze oraz nasz wiek.