Taśmy ledPodwieszany sufit z oświetleniem ledowym

Bardzo często można obecnie spotkać w domach sufity podwieszane. Możemy w ten sposób zmniejszyć wysokość pomieszczenia, schować wszelkie instalacje bądź rury na przykład od wentylacji mechanicznej. Równocześnie sufit podwieszany może być dodatkową ozdobą domu ze względu na możliwość zainstalowania w nim dodatkowego, dekoracyjnego oświetlenia. Najczęściej można spotkać sufity z halogenami oraz z taśmami ledowymi. Halogeny to niewielkie punkty świetlne w postaci najczęściej okrągłych żarówek. Sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak kuchnia bądź łazienka, a także jako doświetlenie blatu roboczego w kuchni. Mogą również oświetlać wybrany przez nas punkt na przykład ścianę z cegieł, bądź dekoracyjną ściankę z telewizorem. Są niezwykle dekoracyjną ozdobą i warto je stosować we wnętrzach. Drugim sposobem na oświetlenie sufitu jest zastosowanie taśmy led. To tani i efektowny sposób na zmianę wyglądu naszego pomieszczenia.

Jak zamontować taśmę ledową

Przed zamontowaniem taśm ledowych musimy je przede wszystkim kupić. Na początku należy odpowiednio zmierzyć nasze pomieszczenie, by określić ile taśmy musimy zakupić. Następnie należy wyznaczyć miejsce, w którym schowamy zasilacz. Powinien on być jednocześnie schowany jak i dostępny w razie jakiejkolwiek awarii. Musimy więc zrobić dla niego miejsce. Ze względu na fakt, iż taśmy produkowane są w odcinkach do siedmiu i pół metra jeśli posiadamy większy obszar musimy zastosować specjalne łączenia taśm za pomocą połączenia równoległego specjalnym dedykowanym przewodem z zasilaczem. Jeśli musimy zamontować dużą ilość ledów lepiej zostawić to zadanie elektrykowi. Tylko wówczas unikniemy błędów przy montażu, które mogą nas kosztować sporo nerwów i stresów. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego paska ledowego pod względem koloru. Do wyboru mamy taśmy wielokolorowe jak i białe. Wielokolorowe taśmy mogą posiadać dodatkowe białe światło i jest to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć jednocześnie kolorowe ledy jak i ledy białe. Jeśli chodzi o białe taśmy ledowe możemy wybierać spośród światła białego ciepłego, białego zimnego bądź białego neutralnego. Neutralne światło jest najbardziej uniwersalne bowiem jest połączeniem obu rodzajów ciepłego i zimnego. Może być wykorzystywane w praktycznie każdym pomieszczeniu, gdyż wszędzie będzie dobrze wyglądać. Jeśli natomiast nasze pomieszczenie jest utrzymane w stylu skandynawskim bądź minimalistycznym sprawdzi się z pewnością zimna barwa światła. Do pomieszczeń z przewaga beżu, brązu oraz elementów drewnianych idealna będzie barwa ciepła. Wszystko jednak zależy od naszych preferencji i efektu jaki chcemy uzyskać. Równie dobrze można wybrać taśmę ze zmiennym światłem i sterować nim w razie potrzeby.
Aby prawidłowo zainstalować taśmę led do sufitu najlepiej wykorzystać do tego profile led. Do specjalnych profili należy wówczas wkleić taśmę ledową i zainstalować całość do sufitu. Będzie to z pewnością lepsze rozwiązanie niż klejenie taśmy bezpośrednio do sufitu.