Jak stworzyć dom z duszą?Dom z duszą to wspaniałe miejsce, w którym znajdziemy wiele nietuzinkowych przedmiotów, a który od razu będzie kojarzyć się z osobą, która w nim mieszka. Takie wnętrze powinno w pełni odzwierciedlać osobę, która w nim zamieszkuje, a jednocześnie powinno być stylowe, wygodne i nie przesadzone. Jak to osiągnąć?

Nie brakuje osób, które marzą o stworzeniu takiego właśnie wnętrza. Jednak często zdarza się, że popadamy w przesadę i zamiast domu z duszą urządzamy ciemne, zagracone pomieszczenia, w których nikt nie czuje się komfortowo – ani goście, ani osoba, która stworzyła taki dom. Dlatego ważne jest, aby mieć jakiś plan, odpowiedni pomysł, wiedzieć jak stworzyć efekt, na którym nam zależy, a przede wszystkim użyć odpowiednich materiałów i dekoracji.

Dom z duszą, czyli jaki?

Dom z duszą to miejsce wyjątkowe. Powinno odzwierciedlać duszę osoby, która w nim zamieszkuje. Znaczy to, że każdy element takiego wnętrza powinien być idealnie przemyślany i musi odnosić się do zamiłowań osoby, dla której powstał. Jeśli mieszkańcem jest ktoś, kto wiele czasu spędza na czytaniu książek, kontemplowaniu, graniu w szachy i rozmyślaniu, to we wnętrzu powinny znaleźć się odpowiednie ozdoby. Półka z książkami, szachy drewniane, wygodny fotel i poduszki, a także odpowiednie kolory to absolutne minimum, jakie powinno być w takim mieszkaniu. Jednocześnie, nie należy przesadzić z kolorami i ilością przedmiotów, gdyż nie trudno stworzyć zagracone mieszkanie, w którym nikt nie będzie czuć się dobrze. Możemy natomiast postawić na przestrzeń, która zawsze doda wnętrzu nieco świeżości.

Dodatki do domu z duszą

W domu z duszą nie może zabraknąć odpowiednich mebli i dodatków. W sklepach meblowych bez trudu znajdziemy takie elementy wyposażenia, które wpiszą się w wybrany styl. Kanapa, fotele, czy stolik i komoda powinny nawiązywać do siebie i wzajemnie się uzupełniać. Dzięki temu mieszkanie będzie spójne. Ponadto, warto wybrać odpowiednie materiały na zasłony i firany, poduszki na kanapie i fotelu, czy dywan i koc. Wszystkie powinny być w kolorach odpowiednich dla wnętrza i z niezbyt ciężkich materiałów, jeśli zależy nam na lekkości. Grube, masywne materiały zawsze nieco przytłaczają, dlatego decydując się na nie powinniśmy ograniczyć się np. wyłącznie do poduszek z tego materiału lub dywanu. Dom z duszą to także wspaniałe dodatki. Pamiętajmy jednak, aby było ich jedynie kilka. Jeśli na każdej szafce, półce, wolnej przestrzeni ściany i stoliku ustawimy jakieś przedmioty, stworzymy wnętrze pełne chaosu i bałaganu.