Gdzie przedszkolak może nauczyć się języka angielskiego?


angielski dla dzieci przedszkolnych

Kilkadziesiąt lat w Polsce uczono się języka rosyjskiego. Obecnie nacisk kładzie się na angielski dla dzieci. Im wcześniej się zacznie naukę angielskiego, tym lepiej. Małe dzieci do 7 roku życia, które mają regularny kontakt z obcym językiem, mogą go z łatwością przyswoić. Zdolność ta zanika wraz z wiekiem, blokada językowa występuje bowiem częściej u ludzi dorosłych, aniżeli maluchów.

Angielski dla dzieci organizowany jest w przedszkolach. Teraz prawie każda placówka zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli pedagogiki wczesnoszkolnej, którzy są równocześnie absolwentami filologii angielskiej. Zdarza się, że przedszkola odwiedzane są również przez nauczycieli zewnętrznych.

Zajęcia języka angielskiego odbywają się także w innych miejscach. Jeśli przedszkole nie ma w swojej ofercie tego typu zajęć, proponuje naukę innego języka obcego lub rodzicom zależy na tym, aby pociecha lepiej „osłuchała się” z językiem, można udać się z nią do szkoły językowej.

Bardzo dobrym wyborem jest centrum językowe dla dzieci, które jak sama wskazuje, jest miejscem dedykowanym dla małych kursantów. Zajęcia dostosowane są do grupy wiekowej uczestników, a przyswajanie języka angielskiego odbywa się z reguły przez zabawę i śpiewanie piosenek. Patrz ta oferta w Krakowie: Angielski dla dzieci MOVA.pl Kraków

Język angielski to dobra inwestycja. Dzisiaj bez jego znajomości ciężko o dobrą pracę, a opanowanie go na poziomie zaawansowanym gwarantuje szybszy rozwój kariery. Zapisując dziecko na takie zajęcia, można zadbać więc o jego przyszłość.