Co zrobić, aby dron mógł dłużej latać?Drogie drony wysokiej jakości mogą latać przez wiele godzin na dużych wysokościach. Niestety sprzęt o większej wadze wymaga zezwoleń, których nie posiada większość amatorów pilotowania dronów. Jeśli nie jesteś zainteresowany nabyciem takiego zezwolenia, a jednak zależy Ci na tym, aby lot nie kończył się po niecałej godzinie, wówczas powinieneś zająć się tuningiem swojego urządzenia. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, aby dron mógł dłużej pozostawać w powietrzu. Jak to zrobić i nie zepsuć przy tym urządzenia? Dowiesz się tego czytając ten artykuł!

Przeciętny czas przelotu dronem

Przy naładowanej baterii dron jest w stanie lecieć około 40 minut. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak szybko on leci, jak długo stoi w jednym miejscu, na jakiej wysokości operuje oraz z jaki silnym wiatrem musi się zmagać. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na zmniejszenie się czasu, kiedy dron pozostaje w powietrzu. W miarę eksploatacji bateria do drona zaczyna słabnąć i starcza na coraz krócej, po mimo tego, że jest w pełni naładowana. Nie jest to nic dziwnego, z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia w przypadku telefonów komórkowych, komputerów czy innych urządzeń działających w oparciu o baterie, która jest tak naprawdę bardziej akumulatorem niż baterią w klasycznym rozumieniu tego słowa. Co zatem można zrobić, aby po kilku latach użytkowania dron mógł latać nawet i dłużej, niż jak miało to miejsce zaraz po jego zakupie?
Rozwiązaniem są specjalne baterie do dronow, które możesz wymienić, w zależności od tego, jaki model posiadasz. Ważne abyś kupił takie baterie, które będą pasowały do Twojego drona, ale różnić się będą większą mocą, niż te załączone do pierwotnego egzemplarza. Takie baterie do dronow pozwolą Ci na znacznie dłuższy lot dronem. Nie musisz ograniczać się do standardowych 40 minut, możesz zakupić takie baterie, które pozwolą Ci nawet na półtorej godziny nieprzerywanego lotu. Jest to niesamowita możliwość, po którą sięga coraz więcej osób zajmujących się przelotami dronem.

Dlaczego warto wydłużać czas lotu dronu?

Jeśli właśnie pilotujesz dron i zaczyna się przepiękny zachód słońca, a Twoja bateria jest na wyczerpaniu, wówczas prawdopodobnie nie uda Ci się go uchwycić w zadowalający i satysfakcjonujący sposób. Również kiedy odleciałeś swoim dronem dość daleko, wówczas mierzysz się z ryzykiem, że wyczerpująca się bateria nie pozwoli Twojemu dronowi bezpiecznie do Ciebie powrócić. Wszystko to jest zbędnym ryzykiem, którego możesz uniknąć, jeśli tylko zdecydujesz się na podmianę baterii na bardziej trwałą. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w nową baterię do Twojego urządzenia. Również pewność, że masz tyle czasu ile potrzebujesz istotnie obniża stres i pozwala Ci w pełni cieszyć się tym niezwykłym hobby, jakim są przeloty dronem. Po co generować niepotrzebne napięcie w momentach, kiedy właśnie chodzi o relaks i przyjemność z oglądania świata z perspektywy normalnie nam niedostępnej.